19 mrt Update passend onderwijs voor (hoog)begaafde kinderen
Afronding subsidieperiode
De subsidieperiode voor hoogbegaafdheid is voorbij. In de afgelopen twee jaar is er binnen het samenwerkingsverband intensief gewerkt aan het versterken van de basisondersteuning voor meer- en hoogbegaafde kinderen. Om te beoordelen wat deze inspanningen hebben opgeleverd, is er een eindmeting uitgevoerd. De analyses zijn inmiddels afgerond en de rapportages zijn bijna klaar om gedeeld te worden. We kunnen alvast meegeven dat er veel is bereikt. Tegelijkertijd zien we ook kansen voor verdere ontwikkeling; deze worden meegenomen in de aanbevelingen in de rapporten.
Dank aan de projectleider
De rapportages worden momenteel afgerond door Sophie van Slageren. Als projectleider, samen met een zeer betrokken werkgroep, kartrekker van dit traject heeft zij een belangrijke bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van het aanbod voor meer- en hoogbegaafde kinderen in de regio Lekstroom. Vanaf deze plek willen we haar hartelijk bedanken voor haar inzet en de resultaten die zij heeft gerealiseerd.
Blijvende inzet van Profi Pendi
Hoewel de subsidie stopt, blijft Profi Pendi investeren in dit thema. Zo wordt er blijvend ingezet op de werkgroep, de leerkringen, de doorgaande lijn van primair naar voortgezet onderwijs en een nieuw opleidingsaanbod. Scholen binnen Profi Pendi krijgen de mogelijkheid om deel te nemen aan een incompany opleiding tot Specialist Hoogbegaafdheid. Daarnaast is er de keuze voor de opleiding Dubbel Bijzonder. Binnenkort ontvangen jullie via het bestuur meer informatie, inclusief de mogelijkheid om hierover met elkaar in gesprek te gaan.
Voor vragen over deze opleidingen kun je terecht bij Liane Tillema via ltillema@profipendi.nl. Ook voor andere vragen rondom meer- en hoogbegaafdheid is zij als beleidsadviseur en themahouder het aanspreekpunt.
Leerkringen: terugblik en vooruitblik
Tot slot kijken we terug op een inspirerende leerkring van vorige week, waarin zo’n 30 deelnemers deelnamen aan een sessie van Janneke Berendsen-Hulshoff. Na een korte theoretische inleiding kregen de deelnemers volop praktische tips en concrete werkvormen aangereikt om het onderwijs aan meer- en hoogbegaafde leerlingen verder te versterken.
Op 8 juni staat de volgende leerkring gepland, verzorgd door Linda Bremer. Deze bijeenkomst staat in het teken van ‘Breinen van hoogbegaafde kinderen’. We hopen jullie daar weer te zien!